Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza kadimî giriş yaratıcı ve takip eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere takip ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı bileğmeseletirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde iz düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak midein kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat çoğunlukla Instagram bağlantısı istediği midein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çgörmek midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, takipçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişâlâ farklı metotlarla inandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Geri Cebinır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen eşhas midein ne efsus ki çok lüks sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok lüks bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında sair kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğmeseletirin ve hemen ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz bileğmeseletiğinde veya kullanıcı adınız bileğmeseletiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğmeseletirirler. Instagram tarafından geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğmeseletirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğmeseletiren sen bileğilsen, hesabını güvene al” ya da kâh “bileğmeseleikliği art al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğunlukla saldırganlar elektronik posta adresini bileğmeseletirdiği midein sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir