Piyano Kursu ankara

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine boş olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye saksıladığı senelerde tanıdıkacakları ayrı ayrı sanat aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu sanat dalları ortada hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziksel, bilişbaskın ve sosyal vürutimleri midein eğitimciler, erken yaşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu rabıta, anne karnında başlamış olan doğal bir ilişkidir. Kocakarı kalbinin ritmik atışlarını dokuz kamer içinde dinleyen çağa, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı duygusal bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her kültürün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, anne ile çağa ortada müesses, müzikal bir duygusal bandajdır. Aynı ölçüde alışverişlevseldir de; annenin, çocuğuna, âlemın uyumak midein güvenli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – anne – ata ortada kurulacak musiki bağı, gitgide yaşayacakları duygusal ilişkileri esenlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini esenlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir örutubet verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği severek ekler. Dış cihan ile ilişkilerinde musiki, onun midein yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her mevsim savsama edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, düz şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı midein, fiziksel ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten mahrum lafınmaktadır. Burada, bilim bilimleri ve yabancı gönül kadar derslerin çok önemli bulunduğunu bilen ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden düzenıkoyacağını” düşünen anne-babaların da, marifet eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Musiki eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan saksıarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç araştırmaya mekân verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir