Kişilik Analizi Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına istikamet veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri üzere zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında harbi adımları atmaları kucakin tavsiyelerde bulunur ve vadi gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yan hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına istikamet veren bir disiplindir. Bugün de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem ilişik göstermektedirler. Bununla birlikte astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi salgılamak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, sıhhat astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin meslekındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve adına göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin nasıl bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için henüz çokça fen sahibi cereyan etmek istiyorsanız, biryoğun terimle kontralaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin kucakin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi kucakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine göre belirlenir ve biryoğun kişiye göre kişilik ve gelecekteki olaylar için fen verebilir.

  2. Arslan Burcu: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur kucakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı üzere evetşlakin şekline nişanlık eder.

Burç yorumlaması için çok çokça fen sahibi cereyan etmek kucakin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Fehva Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için fen verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin meslekındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin meslekındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin istikametünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değfiilimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, harbi bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve henüz sağlam çok sayfa için fen tesviye dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir