Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, dünya üzerinde belirli alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıkan bir Fen Herifı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak hemen başına öne çıkan en mehabetli oranda ilaç kucakerik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu mehabetli adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği düzı yetiştirmek talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile omuz omuza kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi serıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın selen nişanarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek artırma çtuzakışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle geçirmek istemeyen çıbanarı fehvaında ülkesini ötümlü oyun fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat çıbanvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı çıbanvurulmuş ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayıcı testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu ilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle omuz omuza gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Düzlükında çıktı sağlıklı bir uzman olmasıyla omuz omuza kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mehabetli bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında mevki edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kez güruhlen flavonol glikozit esaslı olgunlaşmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise umum arasında en çok berat çıbanvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Herifı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çtuzakışmalarla insaniyet tarihine faydasını hiç muallel etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı sayesinde leziz emeklere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse üstelik katiyen çtuzakışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez omuz omuza olgunlaşmak üzere iyileştirme yuğrunda geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek insaniyet tarihine mehabetli bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek icra etmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan sarplü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt aşina şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (taç ağırlık) özelliği sıfır bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonra ise 25’e andıran ülkede izinı alınmıştır. Kül çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de birgeniş şirketin şirket ve kurucu kadrosunda mevki almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Reis El ulağısıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak emekler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta taçıkların geçmesi kucakin belirli bir devirı beklesek üstelik bazıları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de kucakerisinden zorlamasız bir halde iyileştirme edebilmek kucakin bu kullanılıyor. Hatta eşeysel emeklev bozukluğunu da iyileştirme eylemek kucakin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış kızdırmae karşı mukavim ve sarplü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat çıbanvurularının 2000 adetine andıranın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı emekleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını nedeniyle uzun süreli kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri aşiyan istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birgeniş alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hüküm kazanmış durumda.

Konuyla ait görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ait sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına yapılabilecek en yakın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mehabetli miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna dublör çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da mehabetli gelişmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde mevki düz özge ilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok mehabetli bir oranda farmasötik üstelikabat patentinin doğru sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk karşılayıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asıl lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana düzında çtuzakışmalarını ötümlü hoşgörülületerek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgeniş kat Türkiye Senenin Fen Herifı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil memleket dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da birgeniş ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı dermanların içinlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile omuz omuza leziz emeklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz kucakin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı emeke yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birgeniş farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken dublör faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları bulunan Spektral Yatırım Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş boy bos yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda mevki düz bir altın sahası ile omuz omuza çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değemekikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun mıhlı boy bos veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Yatırım Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a tabi esrar ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru ast yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ait de selen veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak emektiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 eser zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olgunlaşmak üzere iki sınai hammadde esrar sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada gözlerine mevki verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mehabetli eklenmiş boy bos sağlama potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve neva yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise doğal gereç yapısındaki işsizluklar sayesinde erdemli derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan erdemli oranlarda yalıtım katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine usturuplu rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevki düz ayrıntılara gereğince antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar gözetiminde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir